Mieszkanie dla Młodych - na czym polega program rządowy?

Go down

Mieszkanie dla Młodych - na czym polega program rządowy?

Pisanie by Admin on Czw Sie 18, 2016 11:58 am

Mieszkanie dla Młodych, jest to program stworzony przez rząd, zastępujący zakończony w 2012 roku projekt Rodzina na Swoim. Działa od 1 stycznia 2014 roku, na podstawie zasad zawartych w ustawie z 2013 roku. Przewiduje pomoc osobom młodym, rodzinom, w zakupie pierwszej nieruchomości. Wsparcie odbywa się przy pomocy dofinansowania zakupu. Banki uwzględniają zasady programu w warunkach kredytów hipotecznych. Niejednokrotnie zachodzi możliwość współpracy z bankiem, w celu wdrożenia programu MdM.

Kto może skorzystać z programu MdM?

Beneficjentem projektu, zostać może osoba, która nie ukończyła jeszcze 35 lat (w przypadku małżeństw liczy się wiek młodszej osoby, kryterium wieku nie dotyczy małżeństw wychowujących co najmniej troje dzieci małoletnich, lub otrzymujących rentę socjalną albo zasiłek pielęgnacyjny lub uczących się) i zamierza nabyć lub wybudować swoją pierwszą nieruchomość. Z dofinansowania skorzystają osoby pozostające w związku małżeńskim, samotnie wychowujące dziecko lub osoby samotne bezdzietne. Warunkiem koniecznym jest to, by nabywana nieruchomość była pierwszą, zarówno w przypadku osoby samotnej, lub małżeństwa (pierwszą dla obojga małżonków).

Wysokość dopłaty?

Kryterium obliczenia wysokości dofinansowania jest wartość metra kwadratowego mieszkania oraz co za tym idzie wartość nieruchomości, obliczona na podstawie średnich kosztów budowy. Cały ten kosztorys opiera się na danych podawanych przez wojewodę danego województwa, raz na 6 miesięcy.
Osobną kwestią jest procentowa, maksymalna wartość dopłat dla poszczególnych profili beneficjentów. Osoby samotne i bezdzietne małżeństwa, mogą liczyć na maksymalnie 10% dopłaty, osoby samotne i małżeństwa z jednym dzieckiem – 15%, każde kolejne dziecko, podwyższa wartość dofinansowania o 5% aż do maksymalnie 30%.

W momencie, gdy osoba samotna, lub matka z małżeństwa z jednym dzieckiem, już w trakcie trwania kredytu, przysposobi lub urodzi kolejne dzieci, wartość dopłaty wzrośnie.
avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 122
Join date : 25/05/2016

Zobacz profil autora http://kredytech.pl

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach