KRD - opinie, pytania i problemy

Go down

KRD - opinie, pytania i problemy

Pisanie by Admin on Nie Sie 07, 2016 1:13 pm

KRD - informacje ogólne

Baza powstała w roku 2003. Jej celem jest przechowywanie i udostępnianie informacji na temat wiarygodności finansowej osób i przedsiębiorstw. Jest dostępna, ponieważ obsługa bazy odbywa się przez Internet.
Informację o niesolidnym dłużniku, może przekazać bank, inna instytucja finansowa ale również dowolne przedsiębiorstwo, gmina a także osoba prywatna – na podstawie tytułu wykonawczego.
W praktyce, jest to po prostu platforma internetowa służąca wymianie informacji. Nie brzmi to groźnie lecz negatywny wpis w tym rejestrze całkowicie blokuje możliwość wzięcia kredytu, pożyczki czy usługi telekomunikacyjnej.
Raz na pół roku można bezpłatnie pobrać raport na swój temat, jednak uprzednio należy zweryfikować swoje dane, jest to darmowe, jednak wymaga posiadania skanu dowodu osobistego.
Jedyną drogą do usunięcia negatywnego wpisu w Krajowym Rejestrze Długów jest całkowita spłata zobowiązania. Po tym fakcie, wierzyciel ma 14 dni na usunięcie wpisu.
avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 122
Join date : 25/05/2016

Zobacz profil autora http://kredytech.pl

Powrót do góry Go down

Re: KRD - opinie, pytania i problemy

Pisanie by antickoooks on Wto Sie 30, 2016 12:54 pm

Mam pytanie. Cz y jeśli zajdzie hipotetyczna sytuacja, że wierzyciel nie usunie wpisu w ciągu tygodnia to mu coś za to grozi? I, jakby co, to gdzie i do kogo zgłosić taki fakt? Czy żeby wpis został usunięty, to trzeba napisac do wierzyciela czy powinien to zrobić z automatu? Słyszałem, że są banki, które przymykają oko na wpis w krd na drobną kwotę, ktoś ma może takie informacje?

antickoooks

Liczba postów : 4
Join date : 15/08/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: KRD - opinie, pytania i problemy

Pisanie by PanBratek on Wto Sie 30, 2016 1:39 pm

Wierzyciel ma 14 dni na powiadomienie KRD i wniosek o usunięcie wpisu. Jeśli tego nie zrobi lub poda nieprawdziwe informacje w związku z zadłużeniem dłużnika, grozi mu kara do 30 000zł grzywny. Powinien to zrobić z automatu ale można tez napisać pismo w tej sprawie. Jeśli informacje wpisane przez wierzyciela są nieprawdziwe lub nie odwoła on wpisu w ciągu 14 dni, w przypadku spłaty długu, można to zgłosić organom ścigania lub dochodzić swoich praw na drodze postępowania sądowego.

PanBratek

Liczba postów : 13
Join date : 05/08/2016

Zobacz profil autora http://kredytech.pl

Powrót do góry Go down

Re: KRD - opinie, pytania i problemy

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach