Czy komornik może zając auto, które ma współwłaściciela?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Czy komornik może zając auto, które ma współwłaściciela?

Pisanie by sharks1991 on Nie Sie 21, 2016 8:28 pm

Dzien dobry. Mam długi grubo po terminie, niestety z chwilówek. Nie spłacałem i sprawa przeszła z windykacji do sądu. Teraz mam postępowanie komornicze. Takka jest kwestia - mam samochód, którego współwłaścicielem jest moja matka. Czy komornik może zając auto? A jeśli tak to jak to sie odbywa? Przyjedzie i od razu je zabierze czy jak? Nie miałem z tym jeszcze do czynienia i nie bardzo wiem czego się spodziewać.

sharks1991

Liczba postów : 2

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Czy komornik może zając auto, które ma współwłaściciela?

Pisanie by alina62 on Wto Sie 23, 2016 11:41 am

Oczywiście może zając auto. Tak naprawdę to moze zając wszystko co jest w twoim posiadaniu lub użyciu. To, że coś nie należy do Ciebie, wyjaśniasz później i najwyzej komornik ci odda. Niestety komornicy maja ogromne prawa w Polsce. Od tego roku chyba albo od następnego maja też decydować w jaki sposób ściągnąc długi. Wczesniej było tak, że to wierzyciel decydował. Napisz jakie te długi masz i skąd, jaka droga była. Mogę Ci napisać na podstawie tego co widziałam w mojej rodzinie. Całkiem niedawna sprawa.Długi były spore ale komornik rzeczy nie zabrał, jedynie wpisał na listę i zostawił jak jest, zakazał sprzedazy. Mają swoje sposoby, auto zlicytują i zabiorą tyle ile im jesteś dłużny albo tyle, ile warta jest Twoja część auta.

alina62

Liczba postów : 8

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry